in23

W piątek 12.05.2023r. dzieci z klasy 3b i 3d wybrały się na wspaniałą i pełną przygód wycieczkę do „Wioski Indiańskiej” położonej w miejscowości Zalasowa koło Tarnowa. W tym dniu mieliśmy piękną pogodę oraz bardzo dobre humory. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji oraz niespodzianek.

Na początku spotkaliśmy się z Panem przewodnikiem , który był ubrany w strój indiański. Pokazywał on różne przedmioty codziennego użytku i opowiadał o kulturze Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, broń , noże, torby z surowej skóry, pióropusze , etniczne instrumenty, zabawki oraz wiele innych przedmiotów związanych z tą kulturą. Uczniowie wraz z przewodnikiem mieli okazję nauczyć się pieśni oraz tańców indiańskich. Po spożyciu posiłku i krótkim odpoczynku na dzieci czekały gry i zabawy zespołowe oparte na współzawodnictwie. Ładna pogoda, przepiękne miejsce zachęcało do bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu. Zadania choć niełatwe sprawiały dzieciom wiele radości. Uczniowie pokonywali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, dmuchawki, rzucali włócznią, brali udział w wyścigu „węży”, połowie ryb. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni , ale bardzo zadowoleni musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce. Zostały nam piękne wspomnienia, ciekawe zdjęcia, pomalowane twarze, kupione pamiątki oraz plany o ponownym odwiedzeniu tego wyjątkowego miejsca.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.