czyt23

To dobry czas rozpocząć przygodę z książką!

My, uczniowie klasy 1a braliśmy udział w akcji promującej czytelnictwo w dniach 8 – 12 maja 2023 r. Literki już poznaliśmy. Pierwsze czytanki przeczytaliśmy. Czas teraz na książeczki. Podczas akcji czytelniczej zamieniliśmy się w odkrywców książek i zrealizowaliśmy kilka zadań. Oto one:

  1. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od słuchania wierszy, bajek, które czytały nam: pani psycholog Karolina, mama Renata, mama Ewa, pani wicedyrektor Joanna oraz pani bibliotekarka Alicja. Bardzo nam się podobało wspólne czytanie. Na zajęciach komputerowych przy użyciu programu Paint projektowaliśmy okładkę książki. Oj było dużo ciekawych pomysłów.
  2. We wtorkowe przedpołudnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Szczucinie. Panie bibliotekarki zachęcały nas do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Bibliotekarka oprowadziła nas po nowym obiekcie, zapoznała z zasadami korzystania z księgozbioru. Poznaliśmy układ książek na półkach i dowiedzieliśmy się, dlaczego jest on taki ważny. Rozmawialiśmy także o rodzajach książek i w jaki sposób sprawdzić, czy dana książka jest w bibliotece. Spotkanie zakończyło się czytaniem bajek Wiesława Drabika i rozmową na ich temat.
  3. W środę przyszedł czas na omówienie pierwszej lektury. By to dzień z Szewczykiem Dratewką. Wykonywaliśmy różne zadania związane z lekturą. Wiedzę o bohaterach i wydarzeniach oraz naukę płynącą z lektury umieściliśmy na plakatach. Przecież nie zawsze trzeba notatki robić w zeszycie. Na zajęciach panowała wspaniała, twórcza atmosfera! Plakaty zawiesiliśmy na korytarzu szkolnym.
  4. Czwartek to dzień „zakładki”. Przygotowaliśmy około 200 zakładek do książek, na których pomalowaliśmy tylko jeden element. Właściciel zakładki będzie mógł samodzielnie dokończyć jej kolorowanie.
  5. W piątkowy poranek odwiedziliśmy naszą szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka powitała nas serdecznie w „Krainie książek”. Przeczytała nam piękne wiersze, zadawała śmieszne zagadki i wspólnie bawiliśmy się przy rymowankach i wyliczankach. Przekazaliśmy część zakładek, dla dzieci korzystających z czytelni. Na zakończenie naszej wizyty pożyczyliśmy książki, które sami wybraliśmy. Odwiedziliśmy także klasę 1b, z którą jeździmy na wycieczki, wspólnie bawimy się na zajęciach wychowania fizycznego. Podarowaliśmy im zakładki, aby towarzyszyły im podczas czytania książek. Słoneczny piątek sprzyjał ostatniemu zadaniu. Udaliśmy się ponownie do Biblioteki Publicznej i podarowaliśmy zakładki dla dzieci korzystających z czytelni w bibliotece. Następnie udaliśmy się na spacer ulicami Szczucina i rozdawaliśmy własnoręcznie wykonane zakładki.

Dodatkowo każdy z nas jako dzienniczek czytania budował wieżę czytelniczą lub kolorował schodki czytelnicze. Wszystkie zadania sprawiły nam wiele radości. Swoją przygodę z książką dopiero zaczynamy. Przed nami nowe lektury, książki, książeczki i mnóstwo ciekawych przygód, które warto przeżyć wraz z bohaterami książek.

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.