kra23

11 maja był dla nas - uczniów klas VI b i VII c - szczególnym dniem z uwagi na fakt, że uczestniczyliśmy w ciekawej wycieczce do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Skarbca Koronnego na Wawelu, w którym przechowywane są skarby narodowe. Kolejno udaliśmy się na dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego, do Katedry i podziemnych krypt oraz weszliśmy na wieżę z Dzwonem Zygmunt. Wzgórze Wawelskie opuściliśmy schodząc jaskinią wyprowadzającą przy Smoczej Jamie. Trasa naszej wycieczki prowadziła dalej Drogą Królewską do Sukiennic i Barbakanu. Na koniec weszliśmy do muzeum, którego wyjątkowo się nie zwiedza. Mowa oczywiście o Żywym Muzeum Obwarzanka. Tutaj uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku najsmaczniejszego symbolu Krakowa. Na tym nasz pobyt w ,,mieście narodowych pamiątek” dobiegł końca. Zadowoleni z całodniowej wyprawy przywieźliśmy do domu pamiątki i niezapomniane wrażenia, a niektórzy z nas również obwarzanki.