ssi

W dwa kolejne dni po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych nasze siatkarki i siatkarze wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej klas siódmych i ósmych.

Po zdobyciu tytułów Mistrzów Powiatu przez naszych młodszych siatkarzy i siatkarki poprzeczka dla starszych została zawieszona bardzo wysoko.

W czwartkowej rywalizacji dziewcząt nasza drużyna wzorowo poradziła sobie z presją i w pokonanym polu pozostawiła zespoły siatkarek z SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Słupiec, SP Radgoszcz, SP Olesno i SP Nieczajna Dolna. Każdy z meczów – zarówno grupowych jak i tych w fazie play-off był bardzo ciężki. Już w drugim meczu turnieju – po bardzo ofiarnej obronie pod siatką – kontuzji doznała Klaudia Łuszcz. Mobilizacja w zespole była jednak tak wysoka, że dziewczęta zdołały wygrywać kolejne mecze dobrze realizując założenia taktyczne aż po spotkanie finałowe wygrane 2-0.

Tytuł Mistrzyń Powiatu powędrował więc do Szczucina a złote medale zawisły na szyjach: Wiktorii Giza, Karoliny Łachut, Nikoli Chrabąszcz, Martyny Cieciura, Klaudii Łuszcz, Wiktorii Doś, Mileny Soleckiej, Małgorzaty Grzesiak, Laury Gibała, Malwiny Mendys, Gabrieli Dzięgiel, Amelii Wiślickiej i Joanny Gorzkowicz.

W piątkowym turnieju chłopców również wystartowało sześć drużyn – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, SP Olesno, SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Nieczajna Dolna, SP Radwan i Sp Szczucin. W drodze rozstawienia i losowania podzielono je na 2 grupy. Już od początku zmagań grupowych wszyscy opiekunowie ekip podkreślali najlepsze wyszkolenie drużyn ze Szczucina i Dąbrowy Tarnowskiej. Wszystko jednak zweryfikować miało siatkarskie boisko i umiejętność zastosowania wyuczonych technik w bardzo złożonych warunkach meczowych.

Dość duża ilość błędów zagrywki i być może niedostateczna koncentracja na początku spotkań powodowała, że nasi siatkarze musieli „gonić” wynik. Zawsze jednak to oni pierwsi meldowali się przy 25 punkcie każdego seta z kilkupunktową przewagą nad przeciwnikami. Warto zaznaczyć, że swój wkład w zwycięstwo ma również każdy z zawodników rezerwowych.

Cztery turniejowe zwycięstwa bez straty seta sprawiły, że nasi chłopcy również zostali Mistrzami Powiatu i podobnie jak dziewczęta będą reprezentować Powiat Dąbrowski w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Zostaną one rozegrane w pierwszych dniach kwietnia a przeciwnikami naszych drużyn będą najlepsze ekipy z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

Tytuły Mistrzów Powiatu wywalczyli: Dawid Misiaszek, Maciej Łuszcz, Grzegorz Gorzkowicz, Grzegorz Maziarz, Jakub Piekielniak, Patryk Przybyło, Mikołaj Beker, Jakub Zając, Mateusz Kwiatkowski, Szymon Rogoza, Filip Frankowski i Krystian Kogut.