fch

Dnia 09.01. 2023 roku w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja fizyki i chemii pt: Poczuj chemię do fizyki.

Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla najmłodszych uczniów szkoły. Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody.

Eksperymenty przysporzyły uczniom i nauczycielom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika. Uczniowie mieli też okazje zobaczyć poduszkowiec, który uniósł chętne osoby w powietrze.

Wszyscy zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca.