xkon

Dnia 10 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert Mikołajkowy pod tytułem: MIKOŁAJOWE DARY”.

Ta uroczystość była zwieńczeniem przeprowadzonych warsztatów: teatralnych, muzycznych, plastycznych i informatycznych, na które Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie pozyskało środki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ogłoszonego przez UMiG w Szczucinie.

Po przywitaniu zebranych przez Panią Dyrektor i prezentacji stowarzyszenia rozpoczęła się najpiękniejsza część koncertu, czyli występ uczniów. Tym razem mali artyści koncertu „Mikołajowe dary” poprzez różnorodne występy artystyczne, przenieśli uczestników w sentymentalną podróż z Mikołajem do dziecięcych krain.

Szczególne uznanie za przygotowanie występów uczniów należy się pani Annie Ślęczkowskiej , która opracowała nastrojowy, bajkowy scenariusz widowiska, oraz pani Ilonie Mach za piękną, zróżnicowaną część wokalną. Scenografię sali gimnastycznej, która tego wieczoru zamieniła się w wytworną salę teatralną przygotowały panie pracujące w świetlicy szkolnej. Uroczystość nie miałaby właściwej oprawy, gdyby nie zaangażowanie wielu pracowników szkoły.

Po trwającej blisko dwie godziny części artystycznej zaproszeni goście zachwyceni umiejętnościami uczniów nagrodzili ich występ gromkimi owacjami, po czym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że koncert dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i przyjmą zaproszenie do naszej szkoły za rok.

1x