achp

W dniach 4.10-5.10.2022r. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami wzięli udział w Programie profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów opracowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Instytut Psychiatrii i Neurologii.

Celem warsztatów było pogłębienie wiedzy młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia oraz motywowania do realizacji własnych pasji. Główne tematy, które poruszano, to: szczęście w życiu, miłość i seksualność w kontekście dojrzałego, trwałego związku. Zajęcia zawierały  elementy warsztatu pracy nad komunikacją, zachowaniami agresywnymi, asertywnością. Prowadzony był  w formie multimedialnego show, dostosowanego do młodych odbiorców. W ramach programu odbywały się dwa mityngi z uczniami, szkolenie dla Rady Pedagogicznej oraz spotkanie z rodzicami. Liczne ćwiczenia i zabawy interaktywne, zastosowane podczas warsztatów, wyzwoliły pozytywne zaangażowanie młodzieży, otwartość na współpracę z trenerami. Ważnym elementem programu był festiwal twórczości młodzieży. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, talenty. Z dnia na dzień przygotowali wiersze, plakaty. Uczniowie, którzy włożyli wysiłek i przygotowali coś na festiwal, otrzymali ocenę pozytywną z przedmiotu, jakiego dotyczyło dzieło.

Projekt realizowany przy wsparciu Gminy Szczucin na realizacje zadań profilaktycznych.