meloo

28.04.2022 w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się:  I POWIATOWY KONKURS MUZYCZNY MELOMAN 2022

Uczestnikami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z powiatu dąbrowskiego.

Celem Konkursu jest popularyzacja muzyki klasycznej, wyrabianie umiejętności analitycznego słuchania, przygotowanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w kulturze wysokiej, rozwijanie inteligencji, wychowanie przez sztukę.

Konkurs polegał na wykazaniu się umiejętnością rozpoznawania ze słuchu utworów muzyki klasycznej (podaniu tytułu, nazwy, oznaczenia utworu oraz imienia i nazwiska jego kompozytora), wykazaniu się wiadomościami z zakresu teorii muzyki zawartymi w podstawie programowej dla klas IV – VIII, wykazaniu się znajomością biografii oraz twórczością Fryderyka Chopina, wykazaniu się wiedzą dodatkową o Konkursie Chopinowskim.

Naszą szkołę reprezentowali: Łucja Dudkiewicz, Blanka Misiaszek, Mikołaj Beker oraz Maciej Łuszcz. W konkursie brało udział 4 szkoły z powiatu dąbrowskiego.

Nasza wspaniała muzyczna ekipa wywalczyła dla szkoły II miejsce w konkursie, z czego jesteśmy ogromnie dumni, gdyż konkurs był bardzo wymagający.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.