You are here: Home Aktualności Klasa 2b i 2c w Kopalni Soli Bochnia

Klasa 2b i 2c w Kopalni Soli Bochnia

W dniu 29 kwietnia uczniowie klasy 2b i 2c wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni . Wcześnie rano przywitało nas piękne niebo. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Pod okiem naszych przewodników zwiedzaliśmy kopalnię oraz odbyliśmy przejazd podziemną kolejką wzdłuż podłużni August. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. Odwiedziliśmy także Stajnię, gdzie przebywały wykorzystywane do pracy w kopalni konie. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi z umieszczoną tam piękną szopką bożonarodzeniową. Trasę wycieczkową zakończyliśmy wspólnym spędzeniem czasu, przy gorącej czekoladzie i frytkach. Dzieci w wolnym czasie zagrali mecz piłki nożnej. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją historii i przyrody. Dzięki tej wycieczce doceniliśmy ciężką i bardzo niebezpieczną pracę górników. Za wzorowe zachowanie w czasie zwiedzania, każde dziecko otrzymało na pamiątkę sakiewki z solą.