W dniu 25.02.2022r. w remizie OSP Szczucin miało miejsce pierwsze zebranie organizacyjne Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Powstała ona, aby promować bezpieczeństwo pożarowe, a także działalności w strefie kulturalnej i oświatowej.

Uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie tą alternatywna formą dodatkowych zajęć o czym świadczy wysoka frekwencja na spotkaniu. Swój udział w MDP zadeklarowało 42 uczniów z klas 6 i 7. W spotkaniu uczestniczył prezes jednostki Krzysztof Kijowski wraz z naczelnikiem Dariuszem Wroną. Spotkanie przeprowadził przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Szczucin Mariusz Klimaj oraz Panie nauczycielki Bożena Stal-Zajda i Anna Jaje.

W trakcie spotkania młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące służby wewnętrznej strażaków, przez co pogłębiła swoją wiedzę. Uczniowie zostali zaznajomieni ze sprzętem wykorzystywanym przy pożarach i wypadkach. Na zakończenie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy wozie strażackim. Spotkanie było bardzo udane, daje nadzieję, że MDP w Szczucinie będzie działać prężnie i rozwijająco, służąc lokalnej społeczności.