bzz

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu Nasza Szkoła przygotowała akcje promujące ten dzień. Ze względu na naukę zdalną klas starszych wszystkie działanie zostały przeprowadzone od 8 lutego do 25 lutego.

We wszystkich klasach trzecich pedagog szkolny przeprowadził lekcje i pogadanki na temat zagrożeń w sieci. Rozmawiano, jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe tarapaty.

Dla uczniów klas starszych psycholog szkolny przygotował prezentację dzięki której uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w internecie, gdzie i u kogo mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Wychowawcy klas przeprowadzili pogadankę dla uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz prawnych konsekwencji niewłaściwego korzystania z internetu.

Dodatkowo w szkole przygotowano tematyczne gazetki na holu korytarza szkolnego dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń płynących z sieci oraz uzależnienia od telefonów komórkowych. Uczniowie wykonali plakaty, prace plastyczne związane z bezpieczeństwem dzieci online. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Dnia 21 lutego 41 uczniów klas III-VIII przystąpiło do konkursu wiedzy teoretycznej dotyczącej Bezpiecznego Internetu. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami zachowania się w cyberprzestrzeni.

Patronat nad konkursem objęła Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 25 lutym zostały wręczone nagrody dla zwycięzców, ufundowane przez Komendę Powiatową Policji. Nagrody wręczyła Dyrektor Szkoły p. Beata Dzięgiel oraz asp. Łukasz Liguz dzielnicowy Komisariatu Policji w Szczucinie.

Dziękujemy Policji za wsparcie naszych działań.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Kategoria klas III-IV