You are here: Home Aktualności Pracownia fizyki bogatsza !!!

Pracownia fizyki bogatsza !!!

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza uzyskała w programie STEM od firmy Bentley Systems kwotę 5 556 zł na zakup pomocy dydaktycznych z fizyki.

Dzięki temu nauka będzie przyjemniejsza, łatwiejsza do przyswojenia i atrakcyjniejsza dla uczniów. Zakupiono pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej.

Podczas zajęć z fizyki w sposób doświadczalny uczeń będzie eksperymentował za sprawą zestawu magnetycznego, maszyny do mieszania barw, soczewek, pryzmatu szklanego, luster wypukło-wklęsłych, przyrządu do rozszczepienia światła białego, elektroskopu, wahadła Maxwella, zestawu do elektryki, obwodów elektrycznych, modelu silnika elektrycznego, przyrządu do wykazania rozszerzalności liniowej metali, siłomierzy, bloków metali, miernika natężenia dźwięku, kamertonów z pudłami rezonansowymi oraz zestawu do demonstracji energii słonecznej.

Serdecznie dziękujemy za możliwość pokazania uczniom wszechobecnych praw fizycznych.