You are here: Home Aktualności "Oko w oko z Balladyną"

"Oko w oko z Balladyną"

W dniu 10 listopada uczniowie klas: 7a, 8a i 8 b wraz z opiekunami uczestniczyli w przedstawieniu " Balladyna" w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Spektakl wzbudził duże zainteresowanie z powodu współczesnego charakteru.

W tej wielkiej romantycznej tragedii świat rzeczywisty przeplatał się z fantastycznym, a wszystko przesycone było groteską. To historia zbrodni, winy i kary, która bardzo podobała się młodym widzom. Główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i tragicznych kobiet w polskiej literaturze. Obejrzenie spektaklu pozwoliło uczniom klas ósmych na przypomnienie treści tej lektury obowiązkowej przed egzaminem, a uczniów klasy siódmej zachęciło do przeczytania utworu. Polecamy to przedstawienie!