proff

W dniu 27 października 2021 r. przeprowadzono dla młodzieży uczącej się w klasach siódmych realizację programu profilaktyki uniwersalnej „Smak Życia, czyli debata o dopalaczach.” Odbyły się cztery realizacje programu – osobno dla każdej z klas siódmych. Celem programu było dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Ponadto, w szerszym kontekście profilaktyki zintegrowanej celem jest też zwiększenie ostrożności w odniesieniu do innych substancji psychoaktywnych i zachowań ryzykownych. Program zachęca również do zwiększenia gotowości młodych ludzi uczestniczących w programie do podejmowania zachowań prozdrowotnych i sięgania po pomoc w przypadkach doznawanych szkód.

Program został przeprowadzony przez Urszulę i Grzegorza Tokarczyk certyfikowanych trenerów programu Smak Życia - czyli debata o dopalaczach, sfinansowany ze środków gminy na działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży.