20 października klasy szóste pod opieką pani Ani Kolano, Ewy Gorzkowicz i ks. Pawła Roga uczestniczyły w dawno oczekiwanej wycieczce. Naszym pierwszym obiektem były ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Zamek Krzyżtopór w Ujeździe to majestatyczne ruiny, które skrywają wiele tajemnic, związane są z nimi niesamowite opowieści i legendy. Poznaliśmy ciekawe historie rodu Ossolińskich, uczestniczyliśmy też w lekcji historycznej związanej z tematyką stroju z czasów baroku. Jak głoszą legendy w każdym zamku mieszkają duchy i nie inaczej jest w przypadku Krzyżtopora. Podobno mieszka tu Krzysztof Baldwin Ossoliński, syn pierwszego właściciela obiektu. Bardzo chcieliśmy go spotkać. Tym razem nam się nie udało. Może jeszcze tam kiedyś wrócimy, bo naprawdę warto. Kolejnym punktem naszej wycieczki był przepiękny Sandomierz. Słoneczna pogoda jeszcze bardziej podkreśliła jesienne uroki tego uroczego miasta. Rejs statkiem po Wiśle pozwolił nam poznać Sandomierz wzdłuż całego wybrzeża, aż po Góry Pieprzowe. Spacer wąskimi uliczkami, wśród niewysokich kamienic i zabytkowych kościołów tworzył niepowtarzalną scenerię. Przejście Podziemną Trasą i wizyta w Zbrojowni przeniosła nas w odległe czasy i choć na chwilę można było sobie wyobrazić życie w tamtych czasach. Niektórzy odwiedzili też ojca Mateusza, który chętnie pozował z nimi do zdjęć. Na zakończenie spacer wąwozem Świętej Jadwigi. Jesienny urok tego miejsca sprawił, że chcieliśmy tam zostać na dłużej.