wc

08 września 2021r. uczniowie klasy 3c i 3d wyruszyli na wycieczkę autokarową.

Najpierw udali się do Muzeum Sztuki Ludowej w Kolbuszowej. Zapoznali się z życiem ludzi na przełomie XIX i XX wieku. Zwiedzili stare chałupy, dom szewca oraz twórcy zabawek dla dzieci, młyn wodny, wiatrak, kuźnię, okazały kościół pw. św. Marka Ewangelisty. Dodatkowo uczestniczyli w starej szkole w lekcji kaligrafii. Ćwiczyli pismo najpierw na specjalnych tabliczkach, a następnie pisali w zeszytach za pomocą pióra ze stalówką. Ze zdziwieniem i niedowierzaniem spoglądali na kąt w klasie, w którym wysypany był groch – do klęczenia ,,za karę”.

Następnie uczniowie udali się do Kompleksu Turystycznego – Brzezóvka. Tam przewodnik oprowadził ich po Parku Historycznym. Spacerując wzdłuż alejek mieli możliwość spotkania na swej drodze dinozaury, ciekawe historycznych postacie przy których można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Resztę czasu dzieci spędziły w Parku Rozrywki. Największą popularnością cieszyły się: roller wodny, eurobungee, tor tubingowy, dmuchańce, basen z łódeczkami.

W drodze powrotnej, oczywiście trzeba było obowiązkowo wstąpić do McDonaldsa.