Dnia 12 czerwca 49 uczniów klas 7b, 8a,i 8b wybrało się na wycieczkę do miasteczka zwanego „Perłą Górnego Śląska” - Pszczyny.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, która położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej „Park Zwierzyniec”. Tu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt, jak również tego skąd tutaj przybyły. Następnie udaliśmy się w stronę zamku. Po drodze jednak zatrzymaliśmy się przy kapliczce „Bądź wola Twoja” , która kryje również ciekawą historię.
Ważnym punktem wycieczki była wizyta na zamku, który nie uległ zniszczeniom w czasie II Wojny Światowej i zaskakuje swoim pięknem. Zarówno wyposażenie, jak i historia jego mieszkańców wprawia w zachwyt zwiedzających.
Kolejna atrakcja Pszczyny to Ławeczka księżnej Daisy na płycie rynku. Pani Ania – pilotka naszej wycieczki przybliżyła nam postać sławnej księżnej. Po zwiedzaniu mieliśmy czas na zakup pamiątek na rynku oraz na pyszne pączki.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na wspólny posiłek do Mc’Donalds. Chociaż pogoda nam nie dopisała, humory nas nie opuściły.
Opiekę sprawowali: p. E. Nowak, p. E. Gorzkowicz, p. A. Kolano, p. J. Ryk i ks. Ł. Mikoś.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.