Dnia 10.06.2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Misjonarką Barbarą Gawełdą. Siostra w swej pracy była m.in. organistka w parafii Szczucin, a później przebywała na Misji Chamuka w Zambii, gdzie w buszu powstaje szkoła dla 500 uczniów z ubogich rodzin. W ramach spotkania Siostra opowiadała o pracy w Afryce i przybliżała sytuację tamtejszych ludzi. Wyświetlane zdjęcia i filmy pozwoliły przenieść się w tamtejszy klimat, poznać roślinność i zwierzęta, a nawet poznać zwroty tamtejszy narzeczy językowych. W ramach spotkania Siostra prezentowała instrumenty muzyczne, zabawki i inne rzeczy wykonane przez Afrykaļńczyków. Dzieci i młodzież z naszej szkoły pomogły spełnić marzenie budowy szkoły w Chamuka. Nasze wspólne dzieło można obserwować na fb.com/szkolaChamuka i na www.szkolachamuka.pl

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.