W piątek 10.05.2024r. dzieci z klasy 1a, 1b i 1c wybrały się na wspaniałą i pełną przygód wycieczkę do „Wioski Indiańskiej” położonej w miejscowości Zalasowa koło Tarnowa. W tym dniu mieliśmy piękną pogodę oraz bardzo dobre humory. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji oraz niespodzianek.

Na początku spotkaliśmy się z Panią, która była ubrana w strój indiański. Pokazywała  nam różne przedmioty codziennego użytku i opowiadała o kulturze Indian z Wielkich Równin Ameryki Północnej. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, broń, noże, torby z surowej skóry, pióropusze, etniczne instrumenty, zabawki oraz wiele innych przedmiotów związanych z tą kulturą. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pieśni oraz tańców indiańskich. Po spożyciu posiłku i krótkim odpoczynku na dzieci czekały gry i zabawy zespołowe oparte na współzawodnictwie. Ładna pogoda, przepiękne miejsce zachęcało do bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu. Zadania choć niełatwe sprawiały dzieciom wiele radości. Uczniowie pokonywali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, dmuchawki, rzucali włócznią, brali udział w wyścigu „węży”, połowie ryb. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce. Zostały nam piękne wspomnienia, ciekawe zdjęcia, pomalowane twarze, kupione pamiątki oraz plany o ponownym odwiedzeniu tego wyjątkowego miejsca.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.