Karol Bielaszka uczestnikiem Międzynarodowego Twórczego Konkursu programistycznego CREATIVE BALTIE 2017

w Brnie – Czechy

W sobotę 25 listopada 2017r. odbył się finał Międzynarodowego Twórczego Konkursu Programistycznego Creative Baltie 2017. Turniej odbył się w auli Instytutu Informatyki Uniwersytetu Technicznego w Brnie. Karol przedstawił autorski program w języku Baltie. Wystąpienie każdego uczestnika odbywało się w języku angielskim i obejmowało krótką prezentację swojej osoby, omówienie przeznaczenia napisanego programu, pokazanie interfejsu, kodu programu, oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej. Wyniki konkursu ogłosił twórca programu Bohumir Soukup. Karol zajął 7 miejsce. W konkursie uczestniczyli zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji.