Dzień 20 listopada stał się w naszej szkole wielkim świętem wszystkich dzieci. Od samego rana poprzez wszystkie godziny lekcyjne były prowadzone kolejne konkursy i akcje, w których udział wzięło 100%obecnych w tym dniu uczniów.

Pani pedagog – A. Ślęczkowska oraz nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej z tej okazji  przygotowali gazetki pod hasłem : „OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA”, które zostały zamieszczone na holu I i II piętra szkoły.

Ten szczególny dzień został zainaugurowany apelem przygotowanym przez p. B. Musiał , p.A. Kolano i przedstawicieli SSU - prezentacja multimedialna nt. praw dziecka  dla całej społeczności szkolnej przeplatana wierszami m. in. Janusza Korczaka w wykonaniu uczniów klasy 4d.

W klasach I –III pod okiem wychowawców odbył się konkurs pod hasłem : „ Nasze prawa kredką na papierze”. Najciekawsze prace dzieci zostały nagrodzone , a panie ze świetlicy szkolnej zorganizowały wystawę rysunków uczniów na holu II p. szkoły.

Pani pedagog dla chętnych uczniów klas 4 -6  przeprowadziła warsztaty pod hasłem: „Znam swoje prawa, wiem gdzie szukać pomocy, kiedy są łamane ”.

Ponadto w klasach na dużych przerwach mięliśmy okazję podziwiać prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów klas 6 i 7.

Na zakończenie tego dnia w szkole p. A. Ślęczkowska i p. J. Szarek przeprowadzili  Quiz wiedzy o prawach dziecka , w którym udział wzięli przedstawiciele klas 4- 6. Laureaci tego konkursu wiedzy zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami i upominkami; I m-ce klasa Vc, II m-ce klasa VIa, III m- ce klasa IV c.

W obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka włączyły się również oddziały gimnazjalne. Szkolny Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek Edyty Cieśla i Wiesławy Zamora  zorganizował  spotkanie edukacyjne dla wszystkich uczniów, które dotyczyło problematyki praw dzieci. Była prezentacja multimedialna, recytacja wierszy, wystawa książek  oraz piosenki. Pani Dyrektor  wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym obejmującym problematykę praw dzieci oraz zaprosiła na wystawę prac.