Dzień czystego powietrza to dobra  okazja  do kształtowania postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Z tej okazji w ramach projektu zintegrowanego LIFE - „ – Małopolska w zdrowej atmosferze” w naszej szkole odbyło się szereg ciekawych inicjatyw służących kształtowaniu świadomej współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Klasy IV- VIII uczestniczyły w spektaklu popularyzującym postawy ekologiczne  pt. ,,Najważniejsza lekcja. ”Profesjonalni aktorzy  dostarczyli mnóstwo wrażeń i jednocześnie wiedzy z zakresu dbania o środowisko naturalne.  Z kolei dla  klas I-III ekodoradcy z programu LIFE prowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza oraz możliwości podjęcia działań w celu ochrony powietrza. Dzieci poprzez zabawę uczyły się segregowania odpadów, rozwiązywały zagadki oraz koło fortuny,  dowiedziały się w jaki sposób każdy mieszkaniec może dbać o czyste powietrze. Równocześnie  Stowarzyszenie ,,Po Zdrowie" prowadziło zabawy i konkurencje sportowe. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale,  torby na zakupy wielokrotnego użytku z upominkami. Z kolei szkoła wzbogaciła się o kosze do segregowania śmieci.