Dnia 5 listopada 2019 roku wszystkie IV klasy wybrały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, na spektakl pt. "Akademia Mr Kleks''. To nowatorska adaptacja Elżbiety Chowaniec oparta na motywach kultowej książki Jana Brzechwy pt. ''Akademia Pana Kleksa''. To opowieść o prawdziwej szkole życia – o tym, jak być wolnym, kolorowym, ale i świadomym, że życie składa się i z dobra i zła. Akademia to opowieść dla młodzieży i dorosłych. Zatopiona w prawdzie hip-hopowego słowa porusza to, co najważniejsze – sens nauki, którą nazywamy życiem. Znaczące przesłanie Jana Brzechwy stanowi mieszkankę wybuchową – wciągającą i przejmującą zarazem. Brzechwa pisany współczesnym rymem oraz sceny z energetycznym tańcem i niezwykłą siłą malowniczych obrazów to podstawa naszej adaptacji. Zdolny zespół teatru oraz niezwykli młodzi tancerze to nowi uczniowie Akademii Mr Kleksa. Każdy z nich pokazuje swój talent, każdy z nich przechodzi proces dojrzewania w szkole życia Pana Kleksa. Spektakl był bardzo interesujący, zabawny i pouczający i z pewnością zachęci każdego czwartoklasistę do przeczytania tej książki. To było naprawdę świetne- półtorej godziny- dobrej zabawy, gdzie każdy uczeń był zachwycony i z pewnością się nie nudził. Było tak fajnie i ciekawie , że z niecierpliwością czekamy na kolejny taki super wyjazd.