You are here: Home Aktualności Harcerze porządkują mogiły

Harcerze porządkują mogiły

Tradycyjnie jak co roku w okresie poprzedzającym obchody Dnia Wszystkich Świętych harcerze wspólnie z członkami Szkolnego Samorządu Uczniowskiego rozpoczęli porządkowanie mogił na cmentarzu parafialnym. W czwartkowe popołudnie (17.10) uczniowie spotkali się na wspólnej zbiórce podczas której posprzątali znajdujące się pod ich opieką groby byłych nauczycieli, groby żołnierzy oraz kilka opuszczonych i zapomnianych mogił. Zapalono również symboliczne znicze. Wspólne spotkanie na cmentarzu było okazją do chwili zadumy i refleksji. Poprzez porządkowanie mogił harcerze i uczniowie wyrażają szacunek wobec osób, które odeszły oraz oddają hołd wszystkim poległym za Ojczyznę. Opiekę nad uczniami pełnili: druh Marek Kupiec, druhna Renata Sokołowska, pani Anna Kolano oraz pani Edyta Cieśla.