You are here: Home Aktualności Maj w świetlicy

Maj w świetlicy

Pierwszy tydzień maja związany był z wiosną. Czytane były wiersze, rozwiązywane zagadki i rebusy o wiośnie oraz wykonywane prace plastyczno – techniczne. 20 maja naszą świetlicę odwiedziły panie z Biblioteki Publicznej w Szczucinie. Tym razem omawiana była książka Danuty Zawadzkiej pt. "Gorgoś Wynalazca - na tropie własnego talentu". Jest to opowieść o przyjaźni i o tym, że w każdym z nas tkwią ukryte talenty, należy je tylko odkryć. 27 maja uczniowie ze świetlicy wraz z wychowawcami wybrali się i zwiedzili Bibliotekę Publiczną. Oprócz tego pani bibliotekarka pokazała uczniom najstarszą książkę, która znajduje się w posiadaniu naszej lokalnej biblioteki, a także poczytała dzieciom. Z okazji Dnia Matki w świetlicy wykonywano laurki, kwiaty, rysowano portrety mam oraz czytano wiersze.31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu w związku z tym odbyły się pogadanki o szkodliwości palenia papierosów, opowiadania profilaktyczne, wiersze. Wykonano gazetkę tematyczną, odbył się konkurs plastyczny „Papieros skraca życie” oraz została wykonana wystawa prac uczniów na korytarzu.