W dniach 13 i 14 maja odbyła się ostatnia wspólna wycieczka klas 8-mych ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie - do Budapesztu. Do tego pięknego miasta na pewno wróci niejeden z nas. Dwa dni to min.: spacery po zamku królewskim, pałacu prezydenckim, wszystkich zachwycił kościół Macieja, Góra Gellerta, a z niej cudowna panorama Budapesztu. Ponadto zwiedzaliśmy Węgierski Parlament, Bazylikę św. Stefana, ulicę Vaci, zabytkową Halę Targową, Aleję Andraschego, Plac Bohaterów, a na koniec odbyliśmy rejs po Dunaju przy dźwiękach walca J. Straussa… Te i wiele innych pięknych miejsc, na długo pozostanie w pamięci każdego z nas. Dziękujemy opiekunom za zorganizowanie tego ciekawego przedsięwzięcia, a wspaniałej młodzieży za wspólny dobry czas.