You are here: Home Aktualności Ostatnie pożegnanie Żołnierza AK

Ostatnie pożegnanie Żołnierza AK

Z wielkim żalem dnia 6 kwietnia 2019r., pożegnaliśmy naszego kombatanta kapitana Władysława Dzięgla. Pochodził z Radwana. W czasie wojny w 1943r, został zaprzysiężony. Służbę zaczynał w stopniu szeregowego. Należał do plutonu 308. Pseudonim "Ryś". Przedstawiciele naszego Klubu Historycznego AK oraz poczet sztandarowy pożegnali śp Władysława, towarzysząc mu w ostatniej drodze na służbę wieczną. Przed śmiercią, zwrócił się jeszcze raz do nas z prośbą, abyśmy godnie opiekowali się przekazanym naszemu Klubowi Historycznemu, sztandarem AK okręg Szczucin Placówka "Stanisław", co będziemy czynić z dumą i honorem. Cześć Jego Pamięci.

Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.