W naszej szkole  od 30 IX do 18 XII 2018r. klasy trzecie uczestniczyły w projekcie czytelniczym.  Podjęte przez nas działania miały na celu

• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych;
  • motywowanie uczniów do czytania;
  • kształcenie wrażliwości czytelniczej;
  • rozbudzanie ciekawości ucznia;
  • zmotywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

Tematy projektów:

Klasa 3A – „Bliżej książki”

Klasa 3B – „Wkręceni w czytanie”

Klasa 3C – „Rozwijanie zainteresowania książką’’.

Uczniowie poszczególnych klas bardzo chętnie wykonywali postawione w projekcie zadania. Wśród nich należy wyróżnić: turniej samodzielnie przeczytanej lektury, sporządzanie metryczek książek, projektowanie dzienniczka ciekawej książki, udział w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, budowanie wież i piramid czytelniczych, przygotowanie Klasowego Notatnika Pożeracza Książek, czytanie baśni i bajek, zapoznanie się z nowym księgozbiorem biblioteki szkolnej, redagowanie recenzji.

18 XII 2018r. odbyło się podsumowanie projektów, prezentacja twórczości dzieci, w którym uczestniczyły klasy trzecie wraz z wychowawcami oraz wicedyrektor szkoły Joanna Ryk.

Odpowiedzialni za realizacje projektów byli wychowawcy klas trzecich: Anna Bielaszka, Monika Podosek, Zuzanna Sikora.