W dniu 3 września 2018 roku uroczystą akademią rozpoczęto nowy rok szkolny 2018/2019.  Wcześniej uczniowie z wychowawcami brali udział we mszy świętej. Przypomnieć trzeba , że będzie to szczególny rok, przypadający w 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Ponadto w ramach wdrażania kolejnego etapu reformy szkołę opuszczą ostatnie oddziały gimnazjalne, a ośmioklasiści przystąpią do egzaminu.

W szkolnej uroczystości oprócz uczniów, rodziców i  nauczycieli brali udział również zaproszeni goście: Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz, Ksiądz Proboszcz Zygmunt Warzecha oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Beker. Pani Dyrektor Beata Dzięgiel w swoim krótkim wystąpieniu szczególnie ciepło przywitała pierwszoklasistów. Podziękowała również Burmistrzowi za przeprowadzenie remontu generalnego szkoły. Głos zabrali również Burmistrz i przewodnicząca Rady Miejskiej życząc wszystkim owocnego i udanego roku szkolnego. Pan Burmistrz podsumował jednocześnie  w skrócie wykonane prace w szkole oraz podziękował Dyrekcji za dobrą współpracę podczas tego przedsięwzięcia.