Parę minut po północy 27 maja trzecioklasiści wraz  z wychowawcami i opiekunami wyruszyli na wycieczkę klasową. Mimo wczesnej pory nastroje były radosne. Wszyscy byli podekscytowani czekającymi ich wydarzeniami. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Pragi.  W radosnych promieniach słońca wyglądała ona pięknie. Zachwycaliśmy się  kompleksem pałacowym na Hradczanach, Mostem Karola, Złotą Uliczką – przy której niegdyś mieszkał Franz Kafka, katedrą św. Wita i innymi ciekawymi miejscami. Wielu z nas stwierdziło, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widzieliśmy. A to był dopiero początek …

Drugiego dnia wędrowaliśmy już polskimi szlakami turystycznymi w Górach Stołowych, a mianowicie zdobyliśmy w towarzystwie przewodnika Szczeliniec  oraz spacerowaliśmy wśród Błędnych Skał. Pogoda znowu była dla nas łaskawa. Zmęczenie, jakiego doświadczyliśmy, wynagrodziły nam piękne widoki. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy pijalnię wód mineralnych w  Dusznikach Zdroju oraz  spacerowaliśmy  po Kudowie.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Wrocław, podążając szlakiem wrocławskich krasnali.  Zachwycił nas ogród japoński. Chwilę relaksu mieliśmy oglądając   Grające Fontanny.  Największe wrażenie jednak  zrobiła na nas Panorama Racławicka. Z zapartym tchem oglądaliśmy to  wspaniałe dzieło.  Ostatnim punktem przed powrotem do domu było ZOO wraz z Afrykarium. Przyjemnie było popatrzeć na podwodny świat przeniesiony z raf koralowych.

Warto wspomnieć, że od początku naszej wyprawy towarzyszyła nam pani Iza, pilotka wycieczki, która czuwała, aby wszystko udało się wspaniale. W radosnych nastrojach wróciliśmy do domu. To były niezapomniane chwile.