You are here: Home Aktualności Konkurs "Konstytucja 3 Maja - Czasy Stanisławowskie"

Konkurs "Konstytucja 3 Maja - Czasy Stanisławowskie"

W dniu 30 kwietnia 2018 r. uczniowie z klas gimnazjalnych wzięli udział w konkursie historycznym ,,Konstytucja 3 Maja i Czasy Stanisławowskie" zorganizowanym przez Posłankę na Sejm R.P. panią Barbarę Bartuś z Gorlic. Spośród 43 drużyn z Małopolski trzyosobowy zespół w składzie: Jakub Krawczyk, Tymoteusz Błaszcz i Gabriela Dudek uplasował się na VII miejscu. Dla uczestników konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto, młodzież miała okazję zwiedzić lokalne muzea i wysłuchać prelekcji na temat Bitwy pod Gorlicami 1915 r. Na koniec, z tarasu widokowego wieży zegarowej miejskiego ratusza można było podziwiać panoramę miasta i okolic. Dzień spędzony w Gorlicach był ciekawą lekcją historii.