You are here: Home Aktualności

Aktualności

Dnia 13.09.2020r. miały miejsce – „ POWIATOWE OBCHODY 81. ROCZNICY WYDARZEŃ WRZEŚNIOWYCH”. Zorganizowana przez Starostwo Powiatu Dąbrowskiego i Burmistrza Szczucina uroczystość miała podniosłą oprawę. Po Mszy Św. w kościele parafialnym uczestnicy tego patriotycznego spotkania przeszli w uroczystej defiladzie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Szczucinie pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Tam m.in. miało miejsce składanie wiązanek okolicznościowych. Nie mogło zabraknąć kwiatów składanych w tym dniu przez uczniów naszej szkoły. Wiązanki złożyli przedstawiciele samorządu szkolnego, harcerzy oraz Klubu Armii Krajowej działającego przy Szkole Podstawowej w Szczucinie.

4 września uczniowie: Mikołaj Beker, Piotr Bełzowski, Dawid Motyka, Szymon Ślęczkowski reprezentowali szkołę w IX edycji Narodowego Czytania organizowanego przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas 7 wraz z nauczycielami. Czytane fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” były ciekawą lekcją języka polskiego.

z

W związku z zagrożeniem koronawirusem – Covid19 w naszej szkole zostały opracowane i wdrożone procedury, z którymi prosimy, aby Państwo się zapoznali. Prosimy o uwrażliwienie dzieci na zmiany jakie będą obowiązywać w szkole. Oczywiście nauczyciele wychowawcy na pierwszym spotkaniu zapoznają uczniów szczegółowo z obowiązującymi procedurami oraz odpowiedzą na nurtujące pytania i wątpliwości. Procedura bezpieczeństwa zawiera również wzór oświadczenia, które uczniowie otrzymają w pierwszym dniu szkoły. Prosimy o wypełnienie i przekazanie przez ucznia w kolejnym dniu nauki. W pierwszym tygodniu istnieje możliwość wejścia do szkoły jedynie rodziców uczniów klas pierwszych oraz rodziców zapisujących dziecko do świetlicy i odbierających ucznia ze świetlicy. Rodzic może przebywać na terenie szkoły tylko w wyznaczonej wspólnej strefie (szatnia). W budynku szkoły obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Na terenie szatni może przebywać jednocześnie 10 rodziców. Pozostałych prosimy o cierpliwe poczekanie na zewnątrz budynku. W związku z ograniczeniem obecności osób trzecich do niezbędnego minimum, prosimy o załatwianie spraw, w miarę możliwości drogą telefoniczną lub mailową. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i bezwzględne ich przestrzeganie.

Procedury ogólne

Procedury odbioru ucznia ze szkoły

Procedury korzystania z obiektów sportowych

Procedury korzystania ze stołówki