You are here: Home Aktualności

Aktualności

Miesiąc maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. Z tej okazji klasa 1a, z wychowawcą Dagmarą Fortuną, odwiedziła Komendę Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie zwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą w ramach akcji "Dni Ochrony Przeciwpożarowej-Otwarte Strażnice". W trakcie zwiedzania strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy służący strażakom  do działań podczas pożarów, wypadków drogowych i niebezpiecznych zdarzeń nad wodą. Uczniowie uczestniczyli też w ćwiczeniach praktycznych ''Bezpieczny dom"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie , działający w chórze Clave de sol przy SCKiB zdobywają kolejny raz -Złote Pasmo oraz Nagrodę Specjalną na Konkursie Chórów Regionu Małopolski Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali, trzymali kciuki i zawsze są z nami. Ja dziękuję moim najdroższym chórzystom, za to, że tak dzielnie "walczyli" w trakcie przygotowań do konkursu.

oli

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas drugich i trzecich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek, która była zorganizowana w dwóch sesjach.

Mamy przyjemność przedstawić wyniki Olimpiady oraz  z radością chcemy pogratulować uczniom naszej szkoły, którzy zostali laureatami tej Olimpiady:

Sesja zimowa:

Edukacja zintegrowana:   Patrycja Podosek kl. 2 b – laureat, miejsce 9.

Sesja letnia:

Edukacja zintegrowana:

1. Patrycja Podosek kl. 2b – laureat, miejsce 2.

2. Zuzanna Misiaszek kl. 2b - laureat, miejsce 8.

3. Adrian Maliga kl. 2a – laureat, miejsce 8.

4. Natalia Cieśla kl. 2b – laureat, miejsce 10.

5. Kamil Pęcak kl. 2c – laureat, miejsce 13.

6. Maria Mietelska kl. 2b – laureat, miejsce 15.

7. Łucja Dudkiewicz kl. 3c – laureat, miejsce 14.

Język angielski:  Izabela Klimaj kl. 3c – laureat, miejsce 8.

gra

17 maja 2018 cała nasza klasa - II B gimnazjum - o godz. 6:00 wyjechała na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. Pierwszym punktem było Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego. Tam została nam przybliżona postać Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej. Następnie udaliśmy się nad Zalew Soliński. Płynęliśmy statkiem, podziwiając otaczające nas krajobrazy. Udało nam się również zwiedzić zaporę od środka. Na koniec dnia pojechaliśmy do hotelu. Następnego dnia z samego rana wyruszyliśmy Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową z Majdanu do Przysłupia. Jazdę autobusem umilał nam przewodnik. Wróciliśmy zmęczeni, ale z masą wspomnień.

 

Dnia 17.05.2018r. odbył się konkurs matematyczny: „Matematyczna Wiosna 2018” .

Z radością możemy pogratulować uczniom naszej szkoły, którzy zostali laureatami tego konkursu:

ucz. Karol Bielaszka   z kl. 7b – I m-ce

ucz. Zofia Jarosz z kl. 7b – II m –ce.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Oleśnie.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.