You are here: Home Aktualności

Aktualności

10 listopada 2018 roku w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie miała miejsce uroczysta gala, na której wręczono nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Życzenia dla Rzeczypospolitej”. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Uczennica naszej szkoły Izabela Głód z klasy VIIIa otrzymała I miejsce. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych plastycznych sukcesów.

11 listopada uczniowie naszej szkoły działający w chórze Clave de Sol uczestniczyli z władzami i mieszkańcami Szczucina w Uroczystej Eucharystii Dziękczynnej w Kościele pw. Marii Magdaleny – dziękując bogu za WOLNĄ OJCZYZNĘ.

9 listopada nasza szkoła patriotycznie i z dumą obchodziła zbliżającą się 100-tną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystych akademiach pod kierunkiem p. Anny Jaje z klasą 3b gim, p. Jacka Szarka z klasą 8a, p. Moniki Podosek z klasą 3b, oraz chóru Wesołe nutki i zespołu Płomień - pięknie przedstawiono wzruszający montaż słowno – muzyczny, opowiadający o burzliwych dziejach naszego państwa. Klasy starsze miały możliwość udziału w quizie - „ Polska Niepodległa”, lekcje poświęcone były tematyce niepodległościowej. O godz. 11.11 cała szkoła uroczyście odśpiewała 4 zwrotki Hymnu Państwowego, włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „ Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu na przerwach wspólnie świętowano, śpiewając pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie.

Narodowe święto Niepodległości 2018 roku na długo pozostanie w naszej pamięci.

nagranie I ...

06 listopada 2018 r. w Pierzchowie koło Gdowa rozegrano Finał Wojewódzki Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym. Wystartowało w nim 4 nasze drużyny dziewcząt i chłopców. Po zaciętej pięciogodzinnej rywalizacji na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Kosiba i Patrycja Kołton. Tuż za podium uplasowała się drużyna chłopców w składzie: Paweł Radko i Łukasz Tobiasz. Na V miejscu sklasyfikowano 2 nasze drużyny: dziewcząt (Patrycja Chrabąszcz, Katarzyna Dudkiewicz i Zuzanna Matuszczak) i chłopców (Jakub Sieczkowski i Hubert Bzduła)

Gratulujemy im tych osiągnięć.

W dniu 8 listopada 2018 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia oraz utrwalenie odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru.

Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, była to akcja w ramach Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klas I-III oraz klas IV- VI .

W trakcie spotkania strażak zaznajomił uczniów z zasadami bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach i w jaki sposób należy wzywać straż pożarną, utrwalono także numery alarmowe. Ważnym tematem było zapobieganie zatruciu tlenkiem węgla.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W dniu 07.11.2018 r. klasa III c Gimnazjum w Szczucinie pod opieką wychowawcy  p. E. Cieśli i p. A. Gwizd – Lichwały zwiedziła Muzeum Armii Krajowej  im. Emila ,,Nila’’ w Krakowie.  Młodzież  w tym wyjątkowym miejscu  poznała genezę i funkcjonowanie Polskiego Państwa Podziemnego  i  jego sił zbrojnych- Armii Krajowej. Dodatkowo uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat losów polskich żołnierzy na frontach II wojny światowej  i po jej zakończeniu. Mieli okazję zobaczyć  różnego rodzaju broń palną, sieczną miotaną  z okresu 1939- 1945, a także mundury i elementy ekwipunku żołnierzy. Poznali ciekawe  i budzące grozę opowieści z tamtych lat. Widzieli tysiące obrazów,  fotografii, pamiątek, dokumentów.  Uczniowie z dużą ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu z przeszłością.

W 100  Rocznicę Odzyskania Niepodległości młodzież kolejny raz miała możliwość uświadomić sobie jak cenna jest wolność i suwerenność. Jak wielką ofiarę złożyli nasi przodkowie dla Niepodległej Ojczyzny.