You are here: Home Aktualności

Aktualności

W czerwcu w świetlicy poznawaliśmy nasz Układ Słoneczny. Często były zabawy na podwórku szkolnym. Rozmawialiśmy także o podróżach i bezpiecznych wakacjach. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Biblioteka to miejsce, gdzie każdy i mały i duży znajdzie książkę dla siebie. W czerwcu Bibliotekę Publiczną w Szczucinie odwiedzili uczniowie klas III naszej szkoły wraz z opiekunami Moniką Podosek, Zuzanną Sikorą i Anną Bielaszką. Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteki, poznały w jaki sposób szukać interesujących ich książek, jak należy zachowywać się w czytelni. Bibliotekarki zapoznały także dzieci z zasadami wypożyczania książek i funkcjonowania katalogu on-line, korzystania z czytelni, Internetu, gazet i czasopism. Panie przeczytały nam fragment książki Agnieszki Stelmaszek „Zbawcy książek”. Były także zagadki i słodkie co nieco. Serdecznie dziękujemy.

7 czerwca klasa 2a i 3b wraz z wychowawcami p. Dagmarą Fortuną i p. Moniką Podosek uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu ze sztuką. Uczniowie odwiedzili Dom Kultury, aby podziwiać wernisaż malarstwa Romana Franka Kuca. Artysta opowiadał jak powstaje dzieło, a także odpowiadał na pytania dzieci.