You are here: Home Aktualności

Aktualności

W dniu Świętego Walentego w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował „pocztę”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać słowa sympatii swoim koleżankom i kolegom mieli taką możliwość. W szkole pracowały dwa sztaby walentynkowe; jeden zbierał i roznosił pocztę w klasach I- VI, a drugi w klasach VII, VIII i III gimnazjum. Dodatkowo uczniowie, którzy w tym dniu założyli czerwone ubrania na prośbę SSU byli zwolnieni z pytania. Mamy nadzieję, że ten dzień w naszej szkole obfitował w same dobre emocje.

W sobotę dnia 9 lutego w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową dla wszystkich uczniów szkoly. Były zabawy, tańce, a dla najmłodszych wesołe  spotkanie z myszką Miki. Jak co roku rodzice przygotowali dla swoich dzieci pyszny poczęstunek. Wyśmienity humor dopisywał wszystkim uczestnikom.

nagranie 1 ...

nagranie 2 ...

nagranie 3 ...

Swój największy sukces odniósł nasz najmłodszy tenisista stołowy – uczeń kl. 3b – Hubert Bzduła. W rozegranym 9 lutego w Krakowie Grand Prix Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej wywalczył on IV miejsce. Warto zaznaczyć, że Hubert na ten sukces zasłużył sobie wyjątkową systematycznością i pracowitością. Na treningi w szkolnej sekcji tenisa stołowego zaczął uczęszczać już w pierwszych tygodniach swojej szkolnej edukacji.

1

07 lutego 2019 r. w Hali Sportowej w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Rewelacyjnie spisali się w nich nasi szkolni siatkarze, którzy po wygraniu wszystkich 4 spotkań zostali mistrzami powiatu dąbrowskiego. Będą oni reprezentować naszą szkołę i powiat dąbrowski na etapie rejonowym w Tarnowie. Zwycięską drużynę stanowili uczniowie klas szóstych: Przemysław Kordos, Bartłomiej Podkówka, Paweł Radko, Marcel Krawczyk, Mateusz Mątwicki, Bartłomiej Szarek, Dawid Sieroń, Bartłomiej Twaróg, Jakub Król i Dawid Motyka.

2

Podczas apelu szkolnego Dyrektor Szkoły przedstawiła wyniki dydaktyczno-wychowawcze uczniów za I semestr. Zostały również wręczone nagrody za konkursy zorganizowane w ramach Tygodnia Patrona Szkoły.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów !!!

Witając Nowy Rok uczniowie rysowali zegary według własnego pomysłu. Nie mogło również zabraknąć kolorowanek przedstawiających Trzech Króli. Styczeń to miesiąc zabaw karnawałowych, wiec uczniowie wykonywali maski i balony karnawałowe, korony oraz projektowali stroje karnawałowe. W miesiącu styczniu realizowaliśmy tydzień tematyczny „ Zima wokół nas”. W związku z tym czytaliśmy różne wiersze i opowiadania o zimie, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wykonywaliśmy zimowe prace różnymi technikami. W świetlicy odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I –III uczęszczających do świetlicy pt. „Projekt okładki książki”, w którym to uczniowie chętnie uczestniczyli. Odbyło się spotkanie z bibliotekarką panią Alicją Kupiec, która przeczytała książkę pt. „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego spotkania. Uczniowie zapoznali się z encyklopediami, w których to z zaciekawieniem szukali różnych informacji. W styczniu dokonano podsumowania za I semestr, więc nie mogło zabraknąć dyplomów i drobnych upominków dla najaktywniejszych uczniów w świetlicy.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.