You are here: Home Aktualności

Aktualności

       W 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Drużyny Harcerskiej o godzinie 17.00 - przy dźwięku syreny chwilą zadumy i refleksji oddali hołd i uczcili pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. Uczniowie złożyli również okolicznościowe wiązanki.

Dziękujemy za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów,

życzymy wszystkim słonecznych wakacji,

bezpiecznego wypoczynku, wspaniałych przygód

i wielu niezapomnianych przeżyć.

Po muzycznym tournée w Bułgarii, artyści z naszej szkoły pod kierunkiem p. Ilony Mach znowu w drodze. Tym razem kierunek Wrocław i Koncert Finałowy Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska.

27 czerwca w Filharmonii Wrocławskiej rozbrzmiewała muzyka Stanisława Moniuszki. Po całym dniu prób zmęczeni, ale z radosnym sercem udaliśmy się do miejsca noclegowego. Przed nami kolejne próby oraz Koncert Finałowy. Przygotowujemy się również do nagrania płyty „ Moniuszko Śpiewany inaczej”. To dla nas wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie w Akademii Chóralnej, gdyż tylko 5 chórów z całej Polski bierze udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Oto krótka relacja z pierwszego dnia naszego pobytu we Wrocławiu.

nagranie I ...

nagranie II ...

 

Muzyczny tydzień w Filharmonii Wrocławskiej….c.d...

28 czerwiec to kolejny dzień prób, ćwiczeń z orkiestrą i przygotowań do wieczornego koncertu „Moniuszko śpiewany inaczej”. Zmęczeni ale z radosnym sercem postanowiliśmy w przerwie obiadowej zobaczyć piękny Rynek , którym zachwyciliśmy się już w ubiegłym roku….no i oczywiście najeść się słynnych wrocławskich pączków. Po powrocie i krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy przygotowania do koncertu….ostatnia próba i skupienie.

O godz. 18.00 w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego, zabrzmiały pierwsze dźwięki Orkiestry Leopoldinum z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, przy udziale pięciu wybranych chórów z Projektu Akademii Chóralnej, w tym również naszego, oraz solistów NFM we Wrocławiu, w tym absolwenta naszej szkoły tenora-Sebastiana Macha.

Koncert „Moniuszko śpiewany inaczej” pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny wzbudził ogromny zachwyt, emocje, łzy i niezapomniane przeżycie wśród słuchaczy oraz samych wykonawców.

Po ciężkim ale jakże fascynującym dniu, udaliśmy się na nocleg.

Z brzmiącą jeszcze w uszach muzyką z Koncertu, rozpoczęliśmy kolejny dzień – nagrania utworów St. Moniuszki na płytę CD. Po dwóch dniach ogromu pracy, powtórzeń, poprawek, zakończyliśmy to Wielkie Dzieło…

Wszyscy uświadomili sobie, że najpiękniejsze rzeczy dzieją się przy współpracy i połączeniu energii wielu dobrych ludzi. To było dla nas ogromne doświadczenie nie tylko muzyczne. Pracowaliśmy nad utworami pokonując własne słabości, tworzyliśmy piękno, które dało i da radość tak wielu ludziom.

Tworzenie piękna pomnaża w nas potrzebę bycia dobrymi……

                                                                                                         Ilona Mach

KONIEC NAGRAŃ !!! - nagranie III ...

         Dnia 29.05.2018r. odbył się w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Szczucinie Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych.

         Grupa teatralna klas IV-VII z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Szczęście” i zajęła III miejsce. W przedstawionym teatrzyku wzięło udział 17 uczniów z klas 4C, 5C i 7B. Do występu uczniowie przygotowywali się na zajęciach koła teatralnego, na którym poznawali reguły gry aktorskiej. Uczniowie wraz z opiekunką kółka teatralnego p. Zofią Noga opracowali scenariusz przedstawienia profilaktycznego, wybrali kompozycje muzyczne   i elementy tańca do piosenek „Many, many”, „Song na szczęście”. Grupa teatralna wspólnie wykonała scenografię i rekwizyty do zaprezentowanego spektaklu.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.