You are here: Home Aktualności

15 października uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w spektaklu

"Mity greckie. Wyprawa po ambrozję". Spektakl ten ma charakter rockowego musicalu z piosenkami i muzyką na żywo.  Mała Helenka wyrusza w podróż do świata bohaterów mitów greckich, by zdobyć pokarm bogów - ambrozję, która może wyleczyć jej chorą mamę. W czasie wyprawy u boku Posejdona mała bohaterka spotyka całą plejadę olimpijskich bogów i bogiń. Szybko przekonuje się, że mityczni bohaterowie wcale nie są idealni, ale bardzo ludzcy: mają swoje kaprysy, słabostki, lubią się bawić, bywają zazdrośni, zdarza im się dokuczać sobie nawzajem. Dzięki sztuce uczniowie mogli przenieść się w fantastyczny świat mitów i poznać najważniejsze postaci mitologiczne. Pozwoli im to lepiej rozumieć wiele wątków literackich. Uczniom przedstawienie bardzo się podobało. Na pewno będą chcieli jeszcze brać udział w podobnych spektaklach.

W dniu 10 października w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej ,,Poszukiwania”. Naszą szkołę reprezentowali : Julia Warzecha, Szymon Ślęczkowski, Martyna Gnutek. Uczestnicy konkursu recytowali poezję i fragment prozy. Wszyscy nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali. Szczególnie doceniona została interpretacja w wykonaniu Julii Warzechy, która w kategorii klas IV- VI zajęła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do finału.

12 X odbył się w VII Hubertus Okręgu Tarnowskiego. Ta piękna uroczystość miała miejsce w Europejskim Centrum Polonijnym w Brniu. Na zaproszenie Prezesa Okręgu Tarnowskiego p. Krzysztofa Łazowskiego, uczniowie naszej szkoły działający w chórze  Clave de sol  - uświetnił swoim koncertem tę wspaniałą uroczystość.

Przy pięknej pogodzie można było min. podziwiać i kosztować pyszne potrawy na przygotowanych stoiskach, usłyszeć brzmienie rogów myśliwskich, zasmakować bigosu i gulaszu myśliwskiego.

Gratulujemy organizatorom tego przedsięwzięcia i dziękujemy za zaproszenie. Darz bór.

nagranie

12 października klasa IV C ( razem z wychowawczynią Panią Edytą Cieśla) pojechała na wycieczkę do Oleśnicy, aby zobaczyć najmniejszy zamek w Polsce. Wyjechaliśmy koło dziewiątej i po 20 minutach byliśmy na miejscu. Pogoda tego dnia była słoneczna, bardzo się cieszyliśmy. Ten mały zamek, który pojechaliśmy obejrzeć, zbudowali miłośnicy historii w 2008 roku. Nazywają się oni Bractwo Rycerskie „Poczet Bagiennych z Wieżycy". Dolna część zamku zbudowana jest z kamienia, a górna z cegieł. Pan i Pani z bractwa ubrani w stroje z XIII wieku, opowiadali nam o dawnych czasach, kiedy niedaleko stąd istniał prawdziwy zamek. Mówili na przykład, że w średniowieczu uważano, że istnieją wiedźmy i palono je na stosie. Zapraszali też na turnieje rycerskie, które odbywają się obok zamku. Po tych ciekawych opowieściach graliśmy w spektaklu pt. „Smoczek Żarłoczek ”- każdy uczeń miał swoją rolę. Wszyscy biegali, śmiali się i ganiali smoczka. Potem zjedliśmy smaczne kiełbaski upieczone na grillu przez naszych rodziców. Gdy już sobie pojedliśmy, zaczęliśmy walczyć mieczami. Miecze były zrobione z miękkiego materiału – wszyscy przeżyli ! W drodze do domu śpiewaliśmy piosenki i opowiadaliśmy sobie żarty. Wszyscy byliśmy w dobrym humorze, bo wycieczka była wyjątkowo udana. Zachęcamy każdego, by tam pojechał.

Konrad Galary klasa IV C

11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Rady Rodziców w osobach pani M. Szachniewicz i pani P. Danisz, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Władze gminne reprezentował zastępca burmistrza Szczucina pan Tomasz Bełzowski. W części oficjalnej glos zabrała pani dyrektor Beata Dzięgiel, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nagrody dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Następnie pan Tomasz Bełzowski wręczył nagrody Burmistrza, które otrzymali: p. B. Musiał, p. M. Jachym, p. Ilona Mach, p. A. Kolano oraz p. S. Dąbroś. Gratulujemy!!!

W części artystycznej  uczniowie z pod kierunkiem pani R. Domińczak, p. L. Fijał i p. I. Mach tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

nagranie_1

nagranie_2