You are here: Home Aktualności

Od dnia 24.04.2019 zajęcia dydaktyczne odbywają się zgodnie z planem.

Przypominamy, że w dniu 24.04.2019 o godz. 18.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

20 kwietnia 2019 w Wielką Sobotę od godziny 12.00 - 15.00 harcerze z drużyny harcerskiej „Feniks” pełnili wartę przy Grobie Pańskim. W warcie uczestniczyło 31 harcerzy. Do pełnienia tej zaszczytnej funkcji uczniowie przygotowywali się na zbiórkach. Dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcenie i zaangażowanie. Czuwaj!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

sw

W kwietniu sala 154 zamieniła się w małą pracownię krawiecką. Klasa 3b pod nadzorem wych. Moniki Podosek szyła z kawałków materiałów poduszki, poduszeczki, podusie. Dzieci uczyły się nawlekać igłę, wiązać supełki na nawleczonej na igłę nitce, poznawały ściegi oraz szyły poduszeczki według własnych projektów. Zajęcia uczniom bardzo się podobały, do tego stopnia, że wszyscy nie przestawali szyć i siedzieli jak zaczarowani.

Dnia 29 marca w auli PWSZ w Tarnowie odbyła się XI Edycja Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego ”Fit in Deutsch” zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI LO im. Armii Krajowej. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, Starosty Tarnowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie W konkursie brało udział 39 szkół podstawowych miasta Tarnowa, powiatu tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, jak również z Bochni i okolic Krakowa, ponad 140 uczniów i uczennic na 3 poziomach językowych. Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Weronika Karaś zajęła I miejsce w konkursie na poziomie językowym A1. Na 4 miejscu uplasował się również nasz uczeń Kacper Beker. Serdecznie gratulujemy!

wer

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Weronika KaraŚ, zajmując II miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego "Mit dem Herzen beim Deutschen", organizowanym przez III LO w Tarnowie, uzyskała tytuł laureata konkursu. Finalistą konkursu zostal również nasz uczeń Kacper Beker, który uplasował się na 5 miejscu. Serdecznie gratulujemy uczniom tak wysokich wyników!

laur